Eba Tv Ders Programı – Canlı

1.4

Eba TV
0/5 No votes
Developer
Onur Gozcu
Version
1.4
Updated
2020-12-06T19:02:19Z
Requirements
12.0
Size
39 MB
Get it on
App Store

Report this app

Images

Description

Eba TV

Türkiyede eğitim alan öğrenciler için müfredata uygun olarak ilkokul ortaokul ve lise derslerinin yayınlandığı bir platformdur. Eba tv canlı izle seçeneği ile internet üzerinde yayın yapmasının yanısıra televizyon kanalı olarak da hizmet vermektedir.

Eba TV İzle (Canlı)

Uygulamamızda bulunan eba tv ders izle seçeneği sayesinde derslerinizi TRT’nin orjinal yayın kanalından izlemeniz mümkündür. Bu uygulama canlı ders izlemek isteyen kullanıcıları, herhangi bir teknik aksaklık yaşanmaması için Eba tv ders yayınlarının yapıldığı orjinal websitesine yönlendiririr.

Eba TV Ders Programı

Haftalık olarak güncellediğimiz eba tv ders programını ilkokul eba tv, ortaokul eba tv, lise eba tv bölümlerinden görüntüleyebilirsiniz. Bu bölümlere girdiğinizde 4+4+4 şeklinde belirlenmiş her eğitim basamağı için tüm sınıflara özel programlara erişebilirsiniz.

İlkokul Eba TV
1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf, 4. sınıf, uyum sınıfı ve özel eğitim sınıfları için eba tv ders saatlerini görüntüleyebilir ve bu saatlerde ilgili sınıfın derslerini izleyebilirsiniz.

Ortaokul Eba TV
5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf, 8. sınıf, imam hatip ortaokulu, uyum sınıfı ve özel eğitim sınıfları için eba tv ders saatlerini görüntüleyebilir ve bu saatlerde ilgili sınıfın derslerini izleyebilirsiniz.

Lise Eba TV
9. sınıf, 10. sınıf, 11. sınıf, 12. sınıf, anadolu imam hatip lisesi, meslek teknik anadolu lisesi sınıfları için eba tv ders saatlerini görüntüleyebilir ve bu saatlerde ilgili sınıfın derslerini izleyebilirsiniz.

Eba TV Ders

Milli eğitim bakanlığı tarafından alınan karar ile uzaktan eğitim sayesinde kesintisiz eğitim vermek amaçlanmaktadır. Bunun için ise eba tv ders sistemi iki farklı kategoriye ayrılmıştır. Bunlardan birincisi televizyonda yayınlanmakta olan derslerdir. Bir çok öğrenci uzaktan eğitimini televizyon üzerinden tamamlamaktadır. Eba TV televizyon yayınlarını uygulamamız aracılığı ile izlemeniz mümkündür. İkinci kategori ise eba tv canlı ders kategorisidir. Okullar tarafından belirlenen bu canlı ders programları zaman zaman değişmektedir. Uygulamada bulunan “Okulların Canlı Ders Programı” seçeneğine basarak bu programın en güncel hâlini görüntüleyebilirsiniz.

Eba TV Ders Saatleri

Bu uygulama sayesinde eba tv ders saatleri hakkında güncel bilgi almanızın yanısıra bu saatlere alarm kurmanız da mümkündür. İlgili sınıfın ders saatlerinin bulunduğu ekranı açtıktan sonra üst kısımda bulunan yarın için alarm kur düğmesine basarak alarm kurabilirsiniz. Bu sayede eba tv dersleri başladığı zaman veya başlamadan 5 dakika önce haberdar olursunuz ve yayınları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Eba TV Kanal Frekansları
Televizyonunuzda hangi uydu alıcısını kullanıyor olursanız olun, tüm sınıflar için eba tv izlemeniz mümkündür. Eba tv izle araması yapan kullanıcılar için internetten izleme seçeneği sunulsa da maalesef yavaş internet altyapıları yüzünden tüm öğrenciler bu hizmetten yararlanamıyor. Uygulamada bulunan eba tv kanal frekansları seçeneği sayesinde ise televizyonunuza doğru kanal eklemelerini yapabilirsiniz.

What's new

Arkaplanda çalışan işlemler düzenlendi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *